Rožajka Amela Kalač (24) nestala je u Švedskoj, a kako prenose tamošnji mediji sumnja se da je kidnapovana.

Rožaje Free Press prenosi da švedska policija već dva dana traga za Kalač čiji je nestanak prijavljen u gradu Grastorp.

Kako pišu švedski mediji, njen nestanak se vodi kao otmica i postoji mogućnost da je Amela kidnapovana na putu ka svojoj porodičnoj kući u Grastorpu.

Navode da je uhapšena jedna osoba zbog sumnje da je kidnapovao Kalač.

Porodica je posljednji put kontakt sa Amelom imala u noći između 13. i 14. februara.

Rožaje Free Press prenosi da Amela radi u staračkim ustanovama, te da je u nedjelju bila sa braćom i sestrama da posjeti majku u bolnicu.

Policija je intenzivno pretraživala područje, posebno područje Foršala gdje muškarac, koji je sada u pritvoru, kaže da je posljednji put vidio Amelu.

Mnogi stanovnici grada Grastorp, koji ima oko 3.000 stanovnika, učesstvuju u potrazi za Amelom.

Rožaje Free Press piše da je Amela sa porodicom došla u Švedsku prije sedam godina, te da su trenutno tražioci azila i da su mnoge uslove ispunili, te da će porodici biti dozvoljeno da ostane.

 

Tagovi