Potpredsednica Vlade Srbije i članica Predsedništva Srpske napredne stranke, prof. dr Zorana Mihajlović, rekla je povodom kritika potpredsednika Narodne stranke Miroslava Aleksića na račun infrastrukture u Srbiji, da je dobro da opozicija koja je do sada napadala svaki razvojni projekat konačno počinje da shvata da bez dobrih puteva i pruga nema boljeg kvaliteta života u Srbiji.
„Dobro je da vidimo predstavnike opozicije da počinju da se interesuju za razvoj infrastrukture, šteta je samo što nisu u tu oblast više ulagali i završavali projekte dok su bili na vlasti. Sve što smo mi uradili, a to je 1.000 kilometara puteva i auto-puteva urađenih ili u izgradnji, kao i stotine kilometara rekonstruisanih pruga, ostaje iza nas da koristi svakom građaninu i građanki Srbije, pa i onima koji su sve ove projekte napadali i kritikovali. Dobro je da danas i vi možete da se vozite i kompletnim Koridorom 10 i auto-putem „Miloš Veliki“, uskoro i brzom prugom od Beograda do Novog Sada, kao i svim drugim putevima koji nisu bili završeni dok ste vi bili na vlasti“, rekla je Mihajlović.
