Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić boravi u radnoj poseti Španiji, gdje se sastao sa predsednikom Vlade Španije Pedrom Sančezom.
Kako je predsjednik Srbije poručio iz Španije, sve što je danas dogovoreno, jeste od izuzetne važnosti za našu vojsku. Istakao je da Španija neće priznati nezavisnost takozvanog Kosova i zahvalio im se na podršci.
– I u razgovoru sa kraljem, ali i sa Sančezom, jasno je da Španija neće priznati nezavisnost Kosova. Mi smo o mnogim detaljima razgovarali sa kojima ne bih opterećivao građane – rekao je Vučić.
Kako je objasnio, Srbija će uvijek moći da računa na Španiju, i ona je veoma važna za Srbiju, dodajući da če dobri odnosi nastaviti da se njeguju.
– Vjerujem da ćemo i mi uspjeti da ugostimo ljude iz Španije. Imaćemo veliki biznis forum u oktobru sa španskim privrednicima, i nadamo se da ćemo imati neke visoke zvaničnike iz Španije – rekao je Vučić.
Govoreći o razgovoru sa španskim zvaničnicima, Vučić je dodao da je trgovinska razmjena izuzetno napredovala.
– Postoji velika zainteresovanost španskih privrednika i upravo je to razlog zašto će se organizovati ovaj važan samit koji će se dogoditi u okrobru – naveo je Vučić.
O sankcijama Rusiji
On je otkrio da je u noći za nama razgovarao sa premijerkom Anom Brnabić, dodajući da će Srbija u narednih 48 sati izaći sa detaljima o ukrajinskoj krizi.
Kako je istakao, Srbija se dobro sjeća 1999. godine kada oni kojima su danas usta puna poštovanja prava nisu tako razmišljali kada je bilo riječi o našoj zemlji.
– Svaki dan primam teške uradce. Ako želite da predstavljate jednu malu nezavisnu zemlju koju volimo najviše na svijetu, a koju su tukli kako su stigli svi u Balkanskim i svjetskim ratovima, i u ratovima devedesetih, u NATO agresiji… Ušli ste u ring sa željom da čuvate mir i slobodu svoje zemlje. Za mene bi bilo nalakše da postanem velika zvezda i za dažem „sve što kažete može“. To bi bilo u mom interesu, ali ja moram da razmišljam o onome što je u interesu Srbije. Neki ljudi žele da Srbija odustane od svega što je gradila. Ali politiku gradite za teška vremena, a ne tako što će se dodovoravati tuđim zahtevima. Neki ljudi ništa drugo ne znaju osim da napadaju svoju zemlju – istakao je Vučić.
Vučić je prokomentarisao i skorašnje navode njemačke ministarke inostranih poslova:
– Njemačka ministarka spoljnih poslova se najavila da dolazi. To je naš najvažniji partner u Evropi i oni su uvijek dobrodošli. Ne postoji niko u svijetu od najvažnijih zvaničnika koje nisam sreo i pred kojim sam bio iskren i otvoren. Da li sam srećan zbog svih njihovih izjava, nisam ni najmanje. Da li sam srećan zbog njihovih izjava da su oni čivali Albance na Kosovu, nisam. Ali ne bih bio ja napadnut, već Srbija. Oni govore o onome što je politika Srbije i što se njima ne dopada- rekao je Vučić.
Za Srbiju prioritetno da sačuva mir u regionu
– Važno je da smo bili u Španiji i Monaku. Za nas je sada najvažnije da sačuvamo mir u regionu, i kao što sam i sada rekao, ne pada nam na pamet da budeo dio bilo kakvih širih pokreta u kojima treba ratovima nešto da se rješava. Što se tiče političkih bitaka, ja sam veteran navikao na sve vrste udarca, i dobro je dok ja to mogu da istpim, a dok naša država to ne mora da trpi – zaključio je Vučić.

I narod se sjeca te godine kad se Usnija useljavao u stan od preko 100m2.koji mu je poklonio milosevic za samoprjegorni rad na dezinformisanju ,i sve to dok su po nama padale Nato bombe.!
Po tebi nisu padale jer si ko i svi dps štakori gledao CNN i navijo … Vučić je digao Srbiju iz pepela i jača vojsku i ekonomiju..Zato i pizdite …Sad je Rusija dovoljno jaka da zgazi svakog neprijatelja 8 da zaštiti svakog prijatelja..Kinu ni ne pominjem jer ona je već prva drzava svijeta i Srbiju naziva najvećim prijateljem…10 milijardi Kineskog kredita Vučić lično ulaze u infrastrukturu ,fabrike bolnice i dijeli svim građanima.. Delić ,Šolak il neki komita iz kruga dvojke da su ne daj bože vlast bi sve te pare prebacio na svoj račun u inostranstvu…Ovi tvoji 30 godina otimaju i oce još ..Kredite dijele svojim pajtosima,a obaveza ostaje državi da vraća…
Vučiću i sam znaš da od EU nema ništa.Valjda svi na primjeru Ukrajine vide sta znači „evropski put“.
Ko je ovo bure,te je ovako pametan🤣🤣🤣
Komunista si ti sektasu…Objasni mi evo Vojvodo bez dana na ratištu kako bi ti da si predsednik Srbije u ovakvom okruženju,sa brozovskim potomcima u pola države ,nacističkim zapadom koji kad ne smije Kinu i Rusiju bira nas za iživljavanje… Engkezi se odje pitaju zadnje 200 godina..Briž Draža Pavelić sve njihovi agenti..O čemu ti pričaš…Komunizam sekta koja je Engleska služba podmetnula Rusima….Lenjin 7 blindirano vozu poslat da izazove revoluciju sa tonama Njemackog zlata . Kad su uništili carsku Rusiju svo zlato 2000tona opljačkano i boljševici ga poslali svojim gazdama u London.. itd mogu 5 dana da ti objašnjavam…Možda je Vučić MI6 a možda je i trodupli agent..Po djelima će se vidjeti sve… Sad reci da je i Šešelj izdajnik,a ovai njegov djjak..
EViva okle ti? Nisam pametan al znam da djed ti je Italijan Dzuzepe Del Kaco…
Vrni se u bacvu kiseli se i cuti komunjaro.!