Predsednik Srbije Aleksandar Vučić razgovarao je telefonskim putem sa premijerom Velike Britanije Borisom Džonsonom.
Kako je istakao, predsednik Vučić je pozvao DŽonsona da dođe u posetu Srbiji, što bi bilo prvi put nakon 42 godine da neki britanski premijer poseti našu zemlju.
– Upravo sam završio razgovor sa @borisjohnsonuk u kome sam istakao da je princip poštovanja normi međunarodnog prava od suštinskog značaja za Srbiju, kao i poštovanje teritorijalnog integriteta suverenih država. Pozvao sam @borisjohnsonuk da dođe u Srbiju jer 42 godine britanski premijer nije posetio našu zemlju, i dobio uveravanja od britanskog premijera da će nas uskoro posetiti. Takođe, razgovarao sam o saradnji u oblasti energetike, ekonomije, ali i svim drugim bilateralnim pitanjima koja se tiču Ujedinjenog Kraljevstva i Srbije. Posebno sam istakao da će Srbija, po svaku cenu, čuvati mir i stabilnost u regionu Zapadnog Balkana. Naravno, zahvalio sam se i na pažnji i uvažavanju koje #UK pokazuje prema Srbiji – napisano je u opisu objave na Instagram profilu „Budućnost Srbije AV“.

Ima li kakav novi savjet Tonija Blera !?
Je li ovo onaj isti Dzonson sa kim se izdajnik Krivokapic slikao ili je ovo neki drugi, bolji?
Ti što kritikuju Vucica trebali bi da ukapiraju da Vucic diplomatski gradi dvoje ulazno/izlazna vrata na kuci !.
To je pravi drzavnik Miloše, Djujicu, drugosrbijanska bagro !.
Tako se diplomatski hoda na kanapu iznad ponora !.
Al šta vi znate, za gazda Djilasa bi vi i majku prodali !.