Sjednica Kriznog štaba za borbu protiv korona virusa održana je danas, a nakon toga obratila se Darija Kisić Tepavčević koja je istakla da je situacija sa korona virusom povoljnija.

– U prvom redu navela bih ukidanje važenja kovid propusnica koje če stupiti na snagu od subote. Imamo i zadržavanje preporuke za nošenje maski u zatvorenim prostorima. Kada je u pitanju ukupan broj ljudi na skupovima u zatvorenom, ukida se limitacija, praktično od subote svi bioskopi i pozorišta moći će da rade normalno – rekla je ona.

Ona je dodala da je izolacija obolelih i dalje na snazi jer je to osnovna protivepidemijska mera koja uključuje izolaciju od najmanje sedam dana.

Tagovi