Predsednik Aleksandar Vučić je stigao u Busije gde ga je dočekalo više hiljada ljudi.

Vučić je prvo bio u Obrenovcu, gde je građanima poručio da budućnost pripada samo onima koji rade i grade, a ne onima koji ruše. On je tom prilikom pozvao Obrenovčane da izađu na izbore, i zahvalio im se što su ga sačekali u velikom broju i po ledenom vremenu.

Predsednika Vučića, Anu Brnabić i Aleksandra Šapića su u Busijama dočekali i krajišnici u tradicionalnim nošnjama.

Obraćanje predsednika Vučića

Vučić je na početku obraćanja rekao da naši Krajišnici najbolje znaju koliko je važan mir.

– Drago mi je što sam video toliko dece ovde u Busijama. Napravićemo novi vrtić ovde za 200 dece. Napravićemo igrališta, i uradićemo i drenažu kanala. Ja znam da ćete vi kao vredni domaćini dodati novu vrednost svom mestu – rekao je predsednik.

On je dodao da je prošao kroz Ugrinovce i Batajnicu, i da će morati da se brže završi batajnički bulevar.

– Time ćemo uspeti najveći broj infrastrukturnih problema da rešimo – kaže Vučić.

Predsednik je dodao da mu je drago što je Ana Brnabić govorila u Busijama o Jasenovcu i Oluji, i da je ponosan što iza njega stoje Krajišnici u srpskoj narodnoj nošnji.

– Kada su oni iza mene, onda znam da imam podršku srpskog naroda. LJudi su ovde stekli novi dom, izgradili kuće, i ljudi traže da žive i da njihova deca žive. Zato sam govorio koliko je važno da čuvamo mir i stabilnost. O političkim pritiscima neću ni da govorim, ali znam da osećate to – dodao je predsednik.

Vučić je rekao i da je u svetu zavladala histerija, i da neće nikada zabranjivati Čajkovskog.

– U takvoj situaciji, tražim od vas da sagledate ko je šta gradio i ko šta može da izgradi. Dolaziće vam narednih dana ljudi koji će obećavati da za šest meseci mogu da reše sve probleme. Znate da oni to ne mogu da urade. Nisu to nikada uradili 12 godina, i znate koliko nisu voleli ovo naselje gde se sada nalazimo. Ali kao što znate, vredne ruke Krajišnika i naša pomoć su napravili divno mesto. Oni koji ruše nikada ne mogu da pobede strast za građenjem i pobedom – kazao je predsednik.

Obraćanje Ane Brnabić

Premijerka Ana Brnabić je rekla da će se 3. aprila odlučiti da li želimo da pobeđujemo, ili da se vratimo u prošlost.

– Idemo na istorijsku pobedu. Naša politika su rad i rezultati, i jaka pobednička Srbija. Ono što želimo i garantujemo su mir i stabilnost i u ovim teškim vremenima kako bi nastavili da pobeđujemo – rekla je premijerka.

Brnabić je rekla da je za Busije prvi put čula od Vučića, kao i za Košare i Paštrik.

– Tek kada je Vučić došao smeli smo da čujemo da je Oluja najveće etničko čišćenje posle Drugog svetskog rata. Možemo da pričamo o ekonomiji i najvećim platama i penzijama, ali u Busijama je najvažnije pomenuti koliko se Srbija promenila u smislu da se ne izvinjava za zločine koji su nad nama učinjeni – istakla je predsednica Vlade.

Ona je rekla da više nikada neće biti ni „Oluja“ ni „Bljeska“, i da ćemo uvek braniti svoje.

– Srbija više nikada neće biti zemlja koja se svima izvinjava. Hvala vam predsedniče na tome. Ja to kažem kao neko ko je iz naše Srbije, a ne kao funkcioner. Dajte da 3. aprila izaberemo pametno – zaključila je premijerka.

Obraćanje Aleksandra Šapića

Šapić je narodu rekao da i pored teške situacije u svetu vlada optimizam zbog velikih stvari koje su urađene i koje će tek biti urađene.

– Mislim da svi treba da budemo ponosni i srećni što živimo u jednom istorijskom momentu. Siguran sam da ćemo za nekih desetak godina biti svesni šta se sve dešavalo. Srpski narod odlučuje sam o sebi, to je politika koja daje rezultate – rekao je Šapić.

On je rekao da Srbiju više niko ne može da skrene sa puta na kom je, i da će naša zemlja uvek biti nezavisna i slobodarska.

– Zato je važno da na sva tri nivoa dobijemo većinsko poverenje. Ukoliko to ne uspemo na sva tri nivoa, onda efikasnost onoga što radimo neće biti kao što je očekivana. Ako mi poklonite poverenje ja ću na gradskom nivou raditi sve za vas, iako mnogi misle da ste manje važni zato što niste u centru grada – dodao je Šapić.

Tagovi