Ministar finansija Siniša Mali je jutros, u jutarnjem programu, komentarisao trenutnu ekonomsku situaciju u svetu i kod nas.

Ministar je potom prokomentarisao i najave predstavnika opozicije da bi ukinuli zdravstvene doprinose.

– Nije baš Ponoš imao argumenata. Smatram da je to velika greška i avanturizam. Samo da objasnim – ukidanje doprinosa za zdravstvo je rupa u budžetu od 330 milijardi dinara. U doba ove pandemije i ogromnih pritisaka na zdravstveni sistem, kada je potrebno obezbediti i lekove i opremu, to je potpuno besmisleno – rekao je Mali.

On kaže i da bi najave podizanja PDV-a, što predlaže opozicija u slučaju ukidanja zdravstvenih doprinosa, ubilo privredni rast, i da bi dovelo do povećanje svih cena.

– Ja taj avanturizam u nedostatku pametnih ideja ne mogu da prihvatim. To ste videli i u Crnoj Gori. Pokušavamo da budemo odgovorni. Mi smo šampioni po rastu u Evropi, gradimo i radimo više nego ikada. Za avanturizam nikada nisam – zaključio je ministar.

Tagovi