Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je, komentarišući situaciji u Ukrajini, da ne bi bilo fer da kaže ko je sve tražio da Srbija uvede sankcije Rusiji.

– Suština je u tome da je Srbija u veoma teškoj poziciji i to više nije samo politika, to je suštinski i ekonomija i sve ono što je pred nama- rekao je Vučić na TV Prva.

Na optužbe da je obećao Zapadu da će uvesti sankcije Rusiji nakon izbora, Vučić je odgovorio da je „u najvažnijem razgovoru“ jednom rekao: Što se tiče Srbije za tako nešto nisam spreman da vam pružim garancije“.

Naglasio je da su u poslednjih deset godina Rusi su uvek bili na strani Srbije.

– Dovode nas do toga da izgubimo jedinog saveznika kog smo imali u Savjetu bezbjednosti. Rusija je jedina uvijek bila uz nas- zaključio je Vučić.

Tagovi