Prva vožnja novim brzim vozom krenula je danas u 11 časova sa železničke stanice u Beogradu (Beograd Centar).

Među putnicima nalaze se premijerka Ana Brnabić, ministar Siniša Mali, ministar Tomislav Momirović, ministarka Irena Vujović, ministarka Maha Gojković, ministar Aleksandar Vulin, gradonačelnik Beograda Zoran Radojićić, zamenik gradonačelnika Beograda Goran Vesić, Ištvan Pastor, ambasador Rusije Aleksandar Bocan-Harčenko…

Predsednik Vučić, mađarski premijer Viktor Orban i drugi putnici ukrcali su se u brzi voz koji nosi naziv „Soko“.

Govoreći o prvim utiscima nakon polaska voza, predsednik Srbije istakao je da nema sumnje da će ovo ojačati odnose Srbije i Mađarske.

– I kada smo dogovorili ovaj posao, odmah smo prešli na posao. Samo sam čekao ovaj trenutak, za ovo živite. Viktor mi je rekao da je ovo nova era. Ne možete da poverujete da će ovaj voz za 33 minuta biti u Novom Sadu. Gotovo neverovatno, sednete, nešto popijete, u Budimpešti ste… – rekao je Vučić.

I mađarski premijer potvrdio je odličnu saradnju dve zemlje.

– Mnogi samo pričaju, a predsednik Vučić i radi. Ovo je zaista nova era. Odnosi Srbije i Mađarske su odlični i ovo će mnogo značiti za dalje produbljivanje odnosa – rekao je Orban.

Tagovi