Predsednik Srbije Aleksandar Vučić posetiće danas Sjenicu, gde će prisustvovati polaganju kamena temeljca za izgradnju nove škole i početku radova na izgradnji deonice Požega-Duga Poljana na auto-putu „Miloš Veliki“.

– Oni koji podižu škole rade mnogo. Onaj koji gradi puteve, bićemo bliže i Beogradu i Sarajevu. Prethodnih 100 godina niko ovoliko nije za Sandžak uradio – rekao je muftija.

– Ovo će biti najbolja škola u Srbiji, sa zatvorenim bazenom – rekao je predsednik.

– Ovo je velika stvar sve što smo uspeli da uradimo ovde kada je ovakva situacija u svetu . – naveo je Vučić.

Predsedniku je predstavljen projekat – kako će škola tačno izgledati.

– Sjenica je odgajila dosta sportista i mnogo talentovane dece – naveo je Vučić.

– Sjenica zaslužuje najbolju školu u Srbiji, ovde je najhladnije, hladnije je samo u Sibiru – našalio se muftija.

– Ja sam došao među vas drugi put za kratko vreme. Danas pokazujemo da ono štp smo razgovarali i dogovarali nije bilo samo za televizije, nego da smo stvarno nešto uradili za ljude. Ovo je velika stvar. 11,7 miliona evra država ulaže za školu u Sjenici, ovo će  biti najbolja škola u Srbiji, u Beogradu nema ovakve škole kao što će biti ovde – rekao je Vučić.

– Kada imate najbolju školu u zemlji, kada ovde gradite puteve, onda morate znati da će Sjenica živeti – naveo je Vučić.

Predsednik je istakao da je ponosan što se nalazi na čelu Srbije u trenucima kada ona ulaže nikada više novca od Drugog svetskog rata u razvoj Sjenice.

– U ovim uslovima u svetu kada je teško predvideti šta će biti sutra, krivicom velikih, za nas je najvažnije da budemo ujedinjeni, da budemo zajedno, da sačuvamo svoju zemlju. Zato je važan projekat gasifikacije, jer će to biti veliki događaj za ovaj kraj – rekao je predsednik.

– Naša je želja da ljudi ostanu u svojoj zemlji da ne odlaze više ni u Sarajevo, ni u Nemačku. Ja znam da ovde ljudi razumeju koliko nije lako ulagati novac. Mi izvodimo radove, mi nećemo stajati nijednog trenutka – rekao je predsednik.

– Samo gledajte ko je šta i koliko uradio za vas. Ja vama i vašim porodicama želim sve najbolje i nadam se u bilo kakvom svojstvu da ću doći ovde i da ću moći da se radujem i bazenu i igralištu i svemu drugom – zaključio je Vučić.

Nakon ovoga postavljen je kamen temeljac za izgradnju škole.

Tagovi