Predsjednica privremenih kosovskih institucija Vjosa Osmani proglasila je današnji dan, danom žalosti zbog smrti nekadašnje državne sekretarke SAD, Medlin Olbrajt.
Prethodno je u kosovskoj Skupštini 24 marta održana svečanna sednica povodom 23. godišnjice od početka Nato bombardovanja tadašnje SRJ.
Sednica je započela minutom ćutanja u čast Medlin Olbrajt koju su Albanci na Kosovu doživljavali svojevrsnim prijateljem odnosno najvećom podrškom i pomoćnicom oko samoproglašenja nezavisnosti zbog čega brojne ulice na Kosovu nose njeno ime, dok je njena bista postavljena u centru Prištine.

PUŠTITE GOVNA GLEDAJTE DA NE PUTUJU KROZ SRBIJU GOVNAD