Zvezda trojkama u nastavku srušila Partizan

0

Crvena zvezda je i u drugom ovosezonskom vječitom derbiju rutinski savladala Partizan- ovog puta rezultatom 86:74, u sklopu 18. kola ABA lige. Slično kao i 6. novembra prošle godine, srpski i jadranski šampion je šutem van linije 6,75 u drugom poluvremu srušio nominalnog gosta i tako ga značajno udaljio od plasmana u plej-of. Partizan je parirao favorizovanom rivalu tokom prvog poluvremena koje je obilježio brz ritam i odličan procenat šuta obije ekipe, dok u nastavku crno-beli nisu mogli šuterski da isprate boljeg takmaca koji je bez povrijeđenih Antića i Feldina rutinski slavio u dvorani ,,Aleksandar Nikolić”. Rekovalescent Ognjen Dobrić ponovio je šutersko izdanje iz Skoplja i bio je najbolji akter u pobjedničkom timu sa 18 poena (6/7 za tri). Dvocifreni u domaćem timu bili su Matijas Lesor sa 13 i Nemanja Dangubić sa 12 koševa. U redovima Partizana opet se sa 20 poena i 10 skokova istakao se kapiten Novica Veličković, Vilijams-Gos je upisao 17, a Vanja Marinković 15 poena.
Večerašnjim trijumfom puleni Dušana Alimpijevića izjednačili su se na vrhu tabele sa podgoričkom Budućnosti sa 15 pobjeda i tri poraza, dok Partizan sa polovičnim učinkom (9-9) zauzima 6. mjesto i na četiri kola prije kraja zaostaje za četvrtoplasiranim Mornarom dvije pobjede.