Srbija poražena od Crne Gore: Podbacile kad je najvažnije

0

U sistemu takmičenja koji se primenjuje na Svetskom prvenstvu za rukometašice, po mišljenju stručnjaka, uvek je najažnija utakmica prva eliminaciona, odnosno ona koja dolazi posle grupne faze.
Nju je Srbija izgubila u osmini finala i takmičenje završila prerano, iako ima kvalitet, po prikazanom u Lajpcigu u prvoj fazi turnira, za možda i polufinale.
Crna Gora je bila bolja 31:29 (14:9)!
Magdeburg nam nije doneo sreću, već uplašenu Srbiju, koja dugo, dugo nije uspevala da pronađe način da se suprotstavi ne tako moćnoj kao nekada Crnoj Gori. Kada su izabranice Ljubomira Obradovića konačno pronašle recept za pregrube rivalke i vrlo pokretljive i brze u napadu, bilo je kasno.
Sve dobro što su „orlice“ uradile u prvoj fazi, kada su osvojile Grupu D, prosule su u osmini finala protiv Crne Gore, koja je pored očekivanog poraza od Rusije u Grupi C izgubila i od Japana, a sa Brazilom igrala nerešeno za prolaza.
Ne pamti se kada je jedna ekipa urnisala drugu „brzim centrom“ kao Crna Gora Srbiju u nedelju uveče. Kada je konačno proradio napad našeg tima, režiser prenosa u nekoliko navrata nije ni stizao da izvrti usporene snimke gola Srbije, a naše devojke već su izvodile loptu sa centra.
I tako ko zna koliko puta…
I pored toga, Srbija je daleko bolje odigrala drugo poluvreme, koje je čak i dobila, a prilika da se potpuno uhvati rezultatski pritisak propuštena je desetak minuta pre kraja, kada su sudije pri rezultatu 27:24 za Crnu Goru dosudile faul u napadu za „orlice“.
Imale su Crnogorke najčešće „plus pet“, a ne tako retko i šest, pa u pojedinim trenucima i sedam golova prednosti.
Najefikasnija u pobedničkom timu bila je Jovanka Radaković sa devet golova, dok je Katarina Bulatović šest puta zatresla mrežu Srbije.
U redovima Srbije najbolja je bila Dragana Cvijić sa sedam golova, Katarina Krpež Slezak je dodala pet, a Dijana i Tamara Radojević po četiri.