Srbija nedorasla za Francuze

0

Muška reprezentacija Srbija ubjedljivo je poražena u zagrebačkoj Areni od Francuske sa 39:30 u drugom kolu druge faze Evropskog prvenstva u Hrvatskoj. Konačan rezultat ne opisuje najvjernije nemoć ,,orlova” u utakmici sa olimpijskim šampionima, koji su od 15-og minuta i zaostatka od dva gola (4:6) furioznom igrom u napadu deklasirali ,,grogiranog” protivnika. Neborbena i na momente nezainteresovana igra u odbrani koja odlikuje srpske rukometaše od starta turnira i ovog puta je determinisala ishod meča. Štaviše, da na golu srpske reprezentacije u drugom poluvremenu nije bio raspoložen Tibor Ivanišević, izabranici Jovice Cvetkoviće bi posramljeni napustili dvoranu u glavnom gradu Hrvatske. Nadmoć ,,trikolora” najbolje ilustruje podatak da se u listu strijelaca upisalo čak 13 igrača, među kojima su najefikasniji sa sedam postignutih golova bili Luka Karabatić i Rafael Kušetu, dok su Nemanja Zelenović sa sedam i Petar Nenadić sa šest golova bili najubojitiji u poraženom timu.
Francuzi su ostvarili i peti trijumf u isto toliko mečeva na šampionatu i sa 8 bodova dočekuju u poslednjem kolu, u direktnom duelu za plasman u polufinale, domaćine- Hrvate. Srbija će prve bodove u drugoj fazi takmičenja i plasman na 5. poziciju u grupi tražiti u duelu protiv Bjelorusije koja je takođe bez bodova na svom kontu, nakon novog poraza, ovog puta od Švedske rezultatom 29:20.
U skandinavskom derbiju u srijedu će se, takođe u direktnom meču za prolaz dalje, sastati Švedska i Norveška.