Šampionski povratak Noleta, sledeći rival Monfis

0

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u drugo kolo Australijan opena nakon rutinske pobjede nad američkim teniserom Donaldom Jangom rezultatom 3:0, po setovima 6:1, 6:2 i 6:4. Zvanični povratak na teren, posle pola godine pauze, obilježila je sigurna i dominantna igra šestostrukog osvajača prvog grenslema u sezoni koji je od samog starta meča ,,stavio do znanja” 63. igraču sa ATP lista da u ovom duelu nema nikakvih šansi.
Posle izgubljenog prvog gema na susretu na servis protivnika, Đoković je vezao deset osvojenih uzapstopnih gemova, i nakon glatko osvojenog prvog, poveo u drugom setu sa 5:0. Osvajanjem naredna dva gema, uslijedilo je kratkotrajno buđenje Amerikanca koje je na svom servisu ubrzo prekinuo Đoković i tako krunisao perfektnu partiju koja mu je posle 60-ak minuta donijela prednost od 2:0 u setovima. Srbin je rutinski priveo kraju treći set, za čije osvajanje mu je bio dovoljan jedan brejk.
U drugom kolu Australijan opena Novakov rival biće francuski teniser Gael Monfis koji je u uvodnoj rundi u tri seta ,,nadvisio “ Španca Haimea Munara.