Rukometašice neporažene protiv Njemačke: Do boda u poslednjoj sekundi

0

Loš početak, pa preokret i odlična igra, a zatim pad u finušu utakmice…
Na kraju: Srbija – Nemačka 22:22 (11:9).
Možemo biti zadovoljno osvojenim bodom, jer on čuva naše rukometašice na prvom mestu u grupi, ali i mnogo više razočarani zbog neosvojena dva.
Nije dobro počelo, Nemačka je brzo povela 5:1, međutim, usledio je preokret. Izabranice Ljubomira Obradovića uspele su da odu na odmor sa dva gola prednosti (11:9), a vođstvo su čuvale sve do dva minuta pred kraj, kada je domaćin stigao do izjednačenja 21:21, potom i do gola prednosti.
Posle loše organizovanog napada i izgubljene lopte činilo se da će pobeda pripasti Nemicama, ali sjajna Dragana Cvijić uspela je tri sekunde pre kraja da „zakuca“ loptu u gol protivnika i donese važan remi našem timu, kojim Srbija ostaje na vodećoj poziciji zbog bolje gol-razlike od Nemačke.
Najefikasnija u našem timu bila je Katarina Krpež sa sedam golova, od kojih je čak šest dala u prvom poluvremenu.