Rekordi Bogdana i Tea, Jokić i Bobi na nivou

0

Srpski reprezentativci Bogdan Bogdanović, Miloš Teodosić, Nikola Jokić i Boban Marjanović ubacili su zbirno 68 poena za svoje NBA timove u sinošnjim nastupima. Bogdan i Teo su zabilježili najbolje košgeterske učinke u najjačoj ligi na svijetu,dok su Jokić i Bobi opravdali uloge koje imaju u Denveru, odnosno Detroitu. Naročito je upečatljiv bio Bogdanovićem šuterski nastup u novom porazu Sakramenta kod kuće od Jute 120:105, u kojem je za 39 minuta zabilježio 25 poena uz fantastičan šut (9/11iz igre i 6/6 za tri), šest skokova, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu. Srpski derbi u ,,Stejpls centr” između Los Anđeles Klipersa i Denvera rezultatom 109:104 pripao je Milošu Teodosiću koji u šestoj uzastopnoj pobjedi domaćina ostvario 15 poena (5/9 iz igre, 3/7 za tri), pet asistencija, četiri skoka i jednu ukradenu loptu za 31 minut proveden na parketu. U poraženom timu Jokić je bio standardno dobar sa postignutih 18 poena (7/18 iz igre, 1/8 za tri ) i upisanih osam skokova, dvije blokade i asistencije, kao i jednom ukradenom loptom za 34 minuta igre. Sjajno košgetersko veče srpskih igrača sa sedam poena i šest skokova, za skromnih deset minuta provedenih u igri, komletirao je Boban Marjanović. NJegov Detroit poražen je na gostovanju Torontu sa 96:91.