Đoković u finalu Vimbldona: Šampion se vratio po krunu

0

Ovo je već ozbiljno, ovo već i miriše i sluti na starog Novaka! Najbolji srpski teniser u istoriji igraće sjutra protiv Andersona za četvrti trofej na Vimbldonu, pošto je danas savladao Španca Rafaela Nadala sa 3:2 (6:4, 3:6, 7:6, 3:6, 10:8)
Poslije dva dana tenisa (skoro šest sati igre) i mnogobrojnih preokreta Novak Đoković je smogao snage da pobijedi španskog Apača. Iako je u jednom trenutku djelovalo da je Novak izgubio snagu i da je Rafal svježiji, bila je to varka starog šampiona.
Jeste da je Rafa lako dobio četvrti set i izjednačio rezultat od petka. Međutim, Đoković je vremenom uhvatio ritam, smanjio broj neiznuđenih grešaka i sam sebi trasirao put ka završnoj predstavi.
Prava drama viđena je u petom setu. Nije bilo brejka, Đoković je imao konstantnu prednost, Nadal se vraćao. Kroz ozbiljnu krizu prošao je Novak u 15-om gemu petog seta. Spasio je tri brejk lopte, zatim vrlo brzo došao do prve meč lopte, ali je Španac odigrao perfektnu loptu.
Ipak, spasa u 18-om gemu odlučujućeg seta nije bilo. Novak ga je napadao raznovrsno i na kraju pobijedio. Iskoristio je drugu meč loptu.
Novak Đoković je bio pun emocija, ali i fizički istrošen nakon pobjede protiv Rafaela Nadala i plasmana u finale Vimbldona.
„Teško je odabrati riječi, nakon svega što sam proživio u proteklih 15 mjeseci. U finalu sam, pobijedio sam najboljeg igrača na svijetu, u jednom od najdužih mečeva u mojoj karijeri…Preplavljen sam emocijama“, rekao je Đoković nakon pobjede.
Kako kaže, meč u kojem su oba tenisera izvukla najbolje jedno iz drugoga, bio je „veoma specijalan“.
„Mogao je, lako, da ode i na drugu stranu. Jasno je bilo da će detalji odlučivati, da će se igrati do posljednjeg udarca. Nisam bio svjestan da li ću pobijediti, ali sam vjerovao. Znao sam da je i on veoma blizu pobjede, imao je svoje šanse. Ali, ovakvi mečevi su ono za šta se živi“, dodao je Đoković.