Užasan dan za Partizan: Na derbi idu sa minus devet

0

Užasan teren, umor od evropskog puta, neigranje Marka Jankovića, Zorana Tošića i Evertona Luiza… Mogu to da budu izgovori Partizanu za poraz u Kruševcu od Napretka – 2:1 (1:0). Mogu, ali to neće umanjiti činjenicu da su crno-beli ostali na šest bodova zaostatka u odnosu na Crvenu zvezdu u Superligi, a da crveno-beli imaju šansu da odu na plus devet u meču protiv Borca iz Čačka (16.30).
Partizan je u Kruševcu doživeo packu i udarac pred večiti derbi koji se igra u sredu. Kiksnuo je kada praktično nije smeo da kiksne. Napredak se bolje snašao, preko Alivodića i posebno Boranijaševića koji je bio dvostruki asistent je probijao crno-bele na desnoj strani, a to je rezultiralo golovima Vukanovića i Đerića.
Bilo je i dosta nervoze kod Beograđana, Suma i Ožegović su se svađali oko toga ko da izvede penal… Na kraju je to bilo manje-više jedino što je Suma, (pa i Ožegović), i uradio na ovom meču. Jevtović je na kraju izveo penal i pogodio kao i protiv Rtnja, Bačke, Zemuna i Dinama iz Kijeva.
Da biste imali jasnu sliku o tome šta se događalo pod Bagdalom morate da znate da je teren zbog snežnih padavina bio u jako, jako, jako lošem stanju. Potpuno izrovan, lopta nije mogla da se kreće kako treba, bilo je dosta blata, pa je to mnogo otežavalo igru za oba tima.
I pre početka meča je bilo problema druge vrste jer su navijači Napretka gađali grudvama Vladimira Stojkovića. A onda su Grobari istakli transparent protiv Sudijske komisije pa je i zbog toga prekidan duel u prvom poluvremenu, kao i zbog još jedne „ture“ grudvanja golmana Partizana.
Više je to sve ličilo na cirkus, nego na ozbiljnu fudbalsku ligu.
Na startu meča nije bilo većih šansi. Partizan je imao inicijativu i posed lopte, ali je to bilo teško pretvoriti u opasnost. Radin je pucao u jednoj situaciji posle odbijene lopte posle kornera, ali je lopta prohujala pored stative Petrovića.
Nije bilo previše prilika u prvom poluvremenu, sve naravno potpomognuto i terenom. Najčešće je uzbuđenja bilo posle prekida, kao kada je Miletić probao po zemlji, ali je promašio.
A onda je u 34. minutu pukao napad po desnoj strani Napretka, Boranijašević je prošao, asistirao do Vukanovića koji je doveo domaćina u prednost preciznim udarcem – 1:0. Kao da je Boranijašević bio motivisan zbog onog crvenog kartona na Stadionu Partizana koji je dobio. Mogao je Napredak i do 2:0 pre poluvremena, ali je Đerić malo zakasnio na odbitak posle šuta Alivodića.
Drugo poluvreme je počelo na strani u kojoj je Partizanu bilo lakše da napada, a Tavamba je u 48. minutu promašio veliku šansu kada je šutirao po zemlji pored gola.
Potom je Napredak postigao i drugi gol za 2:0 preko Đerića i sjajnog prodora Boranijaševića, da bi Partizan smanjio s bele tačke u 60. minutu. Izveo ga je uspešno Jevtović,a pre toga su se svađali Suma i Ožegović.
Partizan je tražio šansu za izjednačenje do kraja meča. Đukić je uveo Solomona umesto Radina. Imao je Partizan inicijativu, napadao, imao šanse u samoj završnici, ali nije uspeo ni do boda. Mogao je Alivodić da i treći gol za Napredak, ali je promašio prazan gol.
Veliki udarac za Partizan. Uz poruke Miroslavu Đukiću da ode.