Buran remi: Japan i Senegal podijelili bodove

0

Senegal-Japan 2:2 (1:1)
(Mane 11, Wague 71-Inui 34, Honda 78)

Japan i Senegal odigrali su jedan od uzbudljivijih mečeva u dosadašnjem toku Mundijala, a remi od 2:2 ostavio je i jednima i drugima realne šanse da se nadaju plasmanu u osminu finala. Senegalci su dva puta vodili, Sadio Mane bio je pravi vođa ekipa, ali su Japanci pokazali ozbiljan borbeni duh i karakter, što je iskusni rezervisa Kejsuke Honda krunisao pogotokom vrijednim boda.
Već u 11. minutu Sadio Mane je potvrdio da ima fantastičnu sezonu i iskoristio je zaista lošu intervenciju golmana Kavašime i sa par metar poslao odbitak u mrežu. Nijesu predugo japanski navijači čekali na izjednačenje, pošto je u 34. minutu Nagatomo asistirao Inuiju koji je lukavim plasiranim udarcem savladao Endiaja.
Sabali je prošao po levoj strani, zavrnuo na peterac, gde je Nijang samo okrznuo loptu, a na drugoj strani je 19-godišnji Musa Vage u punom trku raspalio po njoj tako je skoro pa pocijepao mrežu japanskog gola.
Ali, Japanci ne bi bili to što jesu, da su se tako lako predali. Upornošću samuraja nastavili su da nadiru ka cilju i to im se još jednom isplatilo. Igrao se 78. minut kada je loše intervenisala odbrana i golman Senegala, lopta je došla do Honde koji je bio usamljen na petercu i iskusnom napadaču nije bilo teško da zatrese mrežu.